Jak zacząć zdrowo jeść?

Zacznijmy od mojego ulubionego zdania ‘’NIE OD RAZU RZYM ZBUDOWANO’’. Nie jestem zwolenniczką diet i nie uważam, że to jak ja jem to przykład idealnego i superzdrowego jadłospisu. Wiem wiele na temat komponowania posiłków, ale sama nie potrafię się do niektórych porad stosować. Niestety, zdaję sobie sprawę, że ciężko jest wprowadzać zmiany w kuchni. Dlatego powinna Ci przyświecać nadrzędna zasada MAŁYCH KROCZKÓW.

Z własnego (3 -letniego) doświadczenia wiem, że rewolucje mi w ogóle nie wychodzą. Uwielbiam jeść zdrowo, a mam problemy z przystosowaniem się do niektórych zaleceń, a co dopiero osoby początkujące. Nie chciałam was przestraszyć. Chcę wam pokazać, że jedziemy na tym samym wózku. Poniżej znajdziecie kilka sugestii jak spokojnie podejść do zmian.

  • Zmiana musi być na całe życie.

Nie myśl o diecie, myśl o sposobie odżywiania
Tylko i wyłącznie. Nie ma innej dobrej drogi do zdrowej i zgrabnej sylwetki. Zmiany nawyków mają towarzyszyć Ci przez całe życie. Każdy z nas błądzi, ale po to są wypracowane nawyki, żeby mieć nad tym kontrole. Odrzuć wszystkie chwilowe diety. One działają, ale na krótką metę, a my chcemy żyć dłużej niż chwilę, prawda?

  • Zrozumienie po co mi ta zmiana.

Przecież liczy się nie tylko wygląd ale i zdrowie. Wiele ludzi uważa,  że nie potrzebują zmian, bo mimo złego stylu życia ich ciało funkcjonuje prawidłowo. Teraz może i cieszą się zdrowiem,  ale na choroby pracuje się latami. Wprowadzenie kilku zmian w twoim menu może uchronić cie przed wizytami u specjalistów w przyszłości.  Odżuć także myślenie, że aby schudnąć trzeba mało jeść. To głupota. Będę starała się Ciebie przekonać do swojej racji.

Diety gwiazd


  • Małe kroki i wielkie zamienniki

Sukces leży w prostocie. Zacznij od najłatwiejszych rzeczy, takich które są oczywiste i nie potrzebujesz do tego większej wiedzy. Może to być chociażby wypicie codziennie rano wody z cytryną, na śniadanie zamiast kawy pyszny omlet, a do pracy sałatka z kurczakiem, pozbądź się z szafek słodyczy, przekaż je do domu dziecka, czy do domów opieki.

  • Wiedza i obserwacja, czyli indywidualne potrzeby.

Z czasem trzeba się zagłębić w to, co jest dobre, a co nie. Przede wszystkim jednak należy obserwować siebie i eliminować te składniki,  które źle działają na nasze ciało. 

  • Chwile słabości

Zdrowy styl życia zaczyna się w głowie. Pożegnaj wiec wyrzuty sumienia. Jeśli chłopak/dziewczyna, mąż/żona zabiera cie na kawę i ciastko do najlepszej kawiarni, to oddaj się tej chwili i nie analizuj ile tam cukru. Delektuj się chwilą. Zdrowe życie nie jest takie straszne jak je malują. Uważam, że w tygodniu powinno obowiązywać nas 80% świadomego, zdrowego odżywiania, a 20% to takie małe niespodzianki.

  • Pozytywne nastawienie. Motywacja!

Uwierz mi, zmienia wszystko. Jeśli rano wstaniesz i stwierdzisz, że to będzie piękny dzień….. to będzie! Zdrowie masz jedno, a jeśli zmiany są twoim wyborem, to pójdzie jak po maśle (albo awokado).

  • Posiłki

Fajnie by było,  gdybyś na początku swojej drogi przygotowywał sam jedzenie na cały dzień.  Głód to bardzo zły doradca. Póki nie do końca wiesz, co zdrowego, gotowego do spożycia można kupić "na szybko" nie ryzykuj. Wyjmij słynnego lunchboxa i po kłopocie. Warto żeby wasze mieć pod ręką garść orzechów i suszonych owoców oraz WODĘ. 

POWODZENIA!

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Diety i odchudzanie:

Zapomnij o tłuszczu na brzuchu. Postaw na witaminowy koktajl odchudzający Przepisy spalające tłuszcz: owsiane naleśniki z jogurtem klonowym Kąpiel detoksykująca – przyjemna metoda ułatwiająca odchudzanie Schudła 20 kilogramów w 10 miesięcy – niezwykła przemiana Kamili Saganowskiej Chcesz schudnąć? Oto połączenia produktów, które ci to ułatwią 5 objawów, które świadczą o tym, że potrzebujesz detoksu Jak zacząć? Chrom a odchudzanie Znaczenie błonnika w odchudzaniu Sekrety odchudzania z różnych stron świata Stres - co jeść i co ćwiczyć? Jak stosować olej kokosowy? Schudnij przed ślubem Bezpieczne oszukiwanie na diecie 4 produkty, dzięki którym pozbędziesz się tłuszczu z brzucha Chudnij podczas spania – wystarczy poznać te wskazówki Śniadanie Przypraw dietę, czyli jakie przyprawy ułatwiają odchudzanie? Matcha – herbata, która pomaga w odchudzaniu Przekąski, które zmniejszają apetyt Ile kalorii dziennie potrzebujesz? Bezpieczne odchudzanie Pas wyszczuplający – jak działa? Schudnij bez wysiłku

Popularne w tym tygodniu:

Woda ananasowa na odchudzanie i dla zdrowszej tarczycy!